NOWA PŁYTA DEUS MORTEM JUŻ DOSTĘPNA

Dziś, 25 lutego, ruszyła sprzedaż długo wyczekiwanej nowej płyty polskich black metalowców z DEUS MORTEM – „Emanations of The Black Light”.

Deus Mortem Emanations of the Black LightPo doskonale przyjętej epce „Darknessence” przyszedł wreszcie czas na długo oczekiwany debiutancki album. „Emanations of The Black Light” to siedem kawałków bezkompromisowego black metalu zakorzenionego w klasycznej formie tego gatunku. Krążek ukazał się nakładem Strych Promotions. Znalazało się na nim siedem kawałków, trwających łącznie 44 minuty. Forma wydania to w standardowe pudełko jewel case.

„EoTBL” to album bardzo osobisty i szczery, bez silenia się na wpasowanie do jakichkolwiek ram, korzeniami tkwiący w klasykach Black Metalu, komentuje lider DM, Necrosodom.

Tracklista:
1. Into The Forms of Flesh (The Rebirth)
2. It Starts To Breathe Inside
3. Receiving The Impurity of Jeh
4. The Shining
5. The Harvest
6. Ceremony of Reversion p.1
7. Emanation

Dla przypomnienia krótkie info o zespole:

Ciągłe poszukiwanie ostatecznej prawdy przewyższającej imaginację ludzkiego bytu, materialny świat i jego ograniczenia, doprowadziło do powstania Deus Mortem w grudniu 2008 roku. Twórczość zespołu zagłębiona w tematy okultyzmu, śmierci i życia pozagrobowego przywołuje ducha Black Metalu z lat 80′ i 90′.”Deus Mortem można uznać za kontynuację drogi muzycznej jaką kroczył Necrosodom grając w Thunderbolt. Paimon założył Tortorum, Necrosodom krzyczy i gra w Azarath, ale że ciągnęło wilka do lasu, więc N. wrócił do starego grania. Choć bez wątpienia w Deus Mortem jest to większy ukłon w stronę wczesnego Bathory. Kawał świetnej muzy. Ciekawostką, o której już zapewne wszyscy wiedzą jest fakt, ze w Deus Mortem bębniący zazwyczaj Inferno gra na gitarze. Nie jest to nieudolne, okupione tytanicznym wysiłkiem plumkanie w sali prób. To muzyk z krwi i kości. Zresztą na żywo potwierdza to znakomicie.

deus mortem darknessenceDo tej pory zespół wydał EPkę „Darknessence” dla Withing Hour Records, w formie slipcase CD oraz 7calowej EP na której umieścił 2 utwory: „Receiving the Impurity of Jeh” (autorski) oraz „The Knell” (cover japońskiego SIGH).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s